Psychoterapia jest szczególnym rodzajem rozmowy i relacji, służącej zmianie w obszarze utrudniających życie, dysfunkcyjnych wzorców myślenia i zachowania oraz integracji różnych, często nieakceptowanych części osobowości. Zmianie, która skutkuje poprawą jakości życia człowieka.

Lata praktyki, szkoleń i doświadczeń w pracy z różnymi osobami oraz z wykorzystaniem różnorodnych metod terapeutycznych doprowadziły mnie do wyboru podejścia psychodynamicznego jako najbardziej skutecznego w osiąganiu trwałej zmiany w funkcjonowaniu.

Paradygmat psychodynamiczny zakłada neutralność terapeuty, natomiast w wyjaśnianiu trudności i procesie terapeutycznym kluczową rolę przypisuje wpływowi nieuświadomionych procesów psychicznych, pragnień, konfliktów wewnętrznych, sposobów interpretowania rzeczywistości oraz wzorców relacji.

Biorąc pod uwagę indywidualność zgłaszającej się do mnie osoby, jej problematykę oraz diagnozę (nie etykietkę, lecz sposób rozumienia trudności) decyduję o wyborze sposobu i techniki pracy.

W swojej pracy kieruję się kodeksem etycznym psychoterapeuty psychodynamicznego określonym przez Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychodynamicznej.